Jak vybírat dámské oblečení podle typu postavy

Jak vybírat dámské oblečení podle typu postavy

Ahoj. Jsme tým Gru&Go a náš názor je takový, že šaty nutně potřebuje každá z Vás, ať už se chystáte na ples, svatbu nebo si prostě jen chcete pořídit konečně perfektně padnoucí model a udělat si tím radost. 

Často ale šaty nebývá vůbec lehké vybrat. Takže ... Jednoduchá otázka pro Vás na úvod – dokážete upřímně říct, že víte, co Vaší postavě sluší? 

Rozumět svým proporcím a své postavě, umět se podle toho obléknout a nakombinovat správně svůj outfit je základ, bez kterého váš styl nemůže být úplně perfektní. Takže honem do toho a pojďte se trochu prostudovat. 


Postava ve tvaru jablka

-Prsa střední nebo větší 

-Pas má poměrně velký obvod

-Nohy jsou nejštíhlejší partií těla. 


Váš cíl je zcela jasný – upozornit na svoje krasne, štíhlé nohy a pěkné poprsí, naopak nepřitahovat moc velkou pozornost k problematickým partiím. Volte typ šatů, které jsou bohatší ve spodní části a zdůrazní pas. Vybírejte si proto u nás jednoduše střižené nepřiléhavé šatičky a overaly v tmavších barvách. 

Výstřihy do V jsou pro vás taky tím pravým a rozhodně se nemusíte bát ani kratších sukní. 

Doporučujeme se vyvarovat hlavně příliš upnutých vršků. Vrchní díly by měly být trochu volnější, ale ne úplně pytlovité.


Náš TIP:

Zlaté šaty "Cuba Libre"

 

Letní šaty s volánem "Blue Lagoon"


Postava ve tvaru hrušky

-výrazněji štíhlejší horní polovina těla

-pas dobře znatelný 

-ramena spíše drobnější 

-boky, hýždě a stehna mají větší rozměry


Dejte zazářit své nádherne postavě a nebojte se barevných nebo výrazněji zdobených šatiček, keré vám budou slušet hlavně od pasu splývavé a neobepnuté ve spodních partiích

S vaší krásnou postavou si můžete dovolit šaty s velkým výstřihem, nejlépe tvaru U a V. S tvarem výstřihu V to ale nepřežeňte - zkuste se vyhnout dlouhým přeloženým výstřihům a šatům, které mají rovný šev pod průramky. Můžete si dovolit šaty s rozparkem, které odpoutají pozornost od silnějších boků.


Náš TIP: 

Letní květované šaty "White daiquiri"


Černé kostkované šaty "Queens punch"


Přesýpací hodiny

-větší poprsí 

-úzký a štíhlý pas 

-širší boky 

-větší zadek


Protože je tento typ postavy velmi, ale opravdu veeelmi ženský, je potřeba se k němu tak i stavět. Takže ted' důležitá věta od Gru&Go pro všechny dámy s postavou "přesýpací hodiny" - My jsme jeden pro druhého úplně stvořené! Protože Vaším zakladem úspěchu jsou na 101% ŠATYPouzdrové sukně, obtažené šaty nebo výraznější výstřihy. Můžete je nosit se zvýšeným pasem. Budou vám slušet i šaty s ozdobou v pase nebo také pod ním. Můžete si dovolit nosit úzký pásek, který zvýrazní váš vosí pas. 


 Náš TIP: 

Půvabné bílé šaty "Kir Royale"


Zelené šaty "Green Oasis"


Úzký obdélník

- velikostně vyvážená prsa a boky

- ne příliš zvýrazněný pas

- krásně tvarovaná lýtka


S vaším typem postavy si můžete dovolit nosit šaty rovného, úzkého střihuOblast pasu zdůrazněte černou barvou, která pas opticky zúží. Můžete si zvolit pěknou jemnou barvu-například v pastelových tónech. Slušet vám budou rovné střihy, užší sukně, přiléhavější vršky


Náš TIP:


Elegantní dlouhé šaty "Blue Hurricane"


Šaty s volánem v pase "Bahama mama"


Obrácený trojúhelník

- Horní polovina těla je mohutnější než spodní

- Výrazná ramena i prsa

- Štíhlé nohy 


Doporučujeme si dávat pozor na volbu vršků. Nejlepší volbou bude výstřih do V, který horní polovinu těla opticky zeštíhlí. Budou Vám moc slušet i elegantní šaty. Můžete si klidně dovolit délky, které zdůrazní vaše krásné nohy: kratší, ale maximálně v délce nad kolena. Mini šaty by opticky příliš zvětšily horní polovinu těla. Šaty s volánky ve spodní části nebo s dlouhým rozparkem a šaty, které zvýrazní pas jsou pro Vás jako stvořené.


Náš TIP:

Dlouhé letní šaty "Blue Collins"

Elegantní tmavě modré šaty "My fair Lady"Tak a teď Gru&Go vám přeje jen šťastnou ruku při výběru vhodného oblečení. Pokud potřebujete nejakou další pomoc s výběrem vzorů a barev, které jsou nejvhodnější přímo pro Vás, neváhejte nám kdykoliv napsat. Rádi Vám se všim pomůžeme.